Sevgili gençler,

 

Sizinle birlikte ben de son beş yıldır okul aile birliğinin bir üyesi olarak çok sıklıkla okul ortamında bulundum ve hepinizin lise yıllarına tanıklık ettim.

Birçoğunuzu oryantasyon gezisine giderken ki günden hatırlıyorum. Küçük çocuklardınız o zamanlar, şimdi birer yetişkin olarak sizleri okuldan uğurluyoruz. Artık kendi kararlarınızı alıyorsunuz, ayaklarınız yere basıyor ve geleceğe umutla bakıyorsunuz. Birçoğunuz yurtdışında eğitim hayatınıza devam edeceksiniz. Eminim ki orada da kolaylıkla yaşamınızı tek başınıza sürdürebileceksiniz. Yurtiçinde ve dışında hepinizin çok başarılı olacağından hiç şüphem yok. Sizler çok zorlu bir eğitim süreciyle üniversiteye hazırlandınız. Ben de sizlerden birinin annesi olarak hepinizi kendi çocuğum gibi görüyorum ve birkaç hatırlatma yapmak istiyorum.

            En önce kendi değerinizi bilin, hiçbir şey sizden ve sizin sağlığınızdan kıymetli değil. Bunun için her zaman her konuda bilinçli olun. Eğitimin ve öğrenmenin fark yaratmada tek ve kalıcı faktör olduğunu daima aklınızda tutun.

            Bizler anne baba olarak sizlere karşı olan vazifemizi yerine getirdik. Bizlere borçlu değilsiniz. Fakat bu ülkeye ve sizlerden sonraki nesillere borçlusunuz.

            Büyük Atatürk’ün sizlere bıraktığı, emanet ettiği Cumhuriyet’imizi ve Vatan’ımızı korumak birinci vazifeniz olsun.

           Yine Ata’mızın  sözüyle; “Birer kıvılcım olarak gittiğiniz yerlerden, okullardan birer alev olarak geri gelip ülkemize, halkımıza yararlı bireyler olmanız hepimizin dileğidir”.

Hepinizi sevgiyle kucaklar, tebrik ederim. Yolunuz açık, şansınız bol olsun!

 

Okul Aile Birliği Başkanı

Dr. Gamze Oral